Polonya Vize Başvurusu

Polonya vizesi, vizesiz seyahat hakkına sahip olmayan ülke vatandaşlarının, Polonya'ya ve diğer Schengen ülkelerine seyahat etmek için alması gereken resmi bir seyahat belgesidir. Polonya, Schengen Anlaşması'nın bir parçasıdır ve bu nedenle genellikle talep edilen vize, bir Schengen vizesidir.

Bu belge, 26 Avrupa ülkesini kapsayan Schengen Bölgesi içerisinde seyahat edebilme hakkı verir. Schengen vizesi, genellikle turistik geziler, iş seyahatleri ya da akraba ve dostları ziyaret etme amacıyla yapılan kısa süreli seyahatlerde kullanılır. Bu tür bir vize, genel olarak, bir 180 günlük süre içerisinde en fazla 90 gün süresince kullanılabilir.

Polonya'da daha uzun bir süre kalmayı veya belirli bir amaçla (örneğin, çalışmak veya öğrenim görmek gibi) seyahat etmeyi planlıyorsanız, o zaman genellikle D vizesi olarak bilinen ulusal vizeye başvurmanız gerekebilir.

Polonya vizesine başvururken, hangi vize türüne ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek, gerekli belgeleri toplamak ve başvurunuzu seyahatinizden yeterince önce yapmak çok önemlidir. Polonya'nın Türkiye'deki büyükelçilikleri veya konsoloslukları, vize işlemlerini yürütür ve en güncel bilgileri sağlar.

Polonya Vize Başvuru Evrakları

  • Pasaport: Geçerlilik süresi en az 3 ay ve Polonya dönüş tarihinden sonra en az 6 ay olmalıdır. Ayrıca en az iki boş sayfası olmalıdır.
  • Başvuru formu: Polonya konsolosluğu tarafından sağlanan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş, beyaz arka planlı bir fotoğraf gereklidir.
  • Seyahat belgeleri: Uçak bileti, otel rezervasyonu veya davet mektubu gibi seyahat belgeleri sunulmalıdır.
  • Seyahat sağlık sigortası: Schengen bölgesinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası
  • Başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler (banka hesap özeti, maaş bordrosu, vb.) sunulmalıdır.
  • Başvuru sahibinin ülkesindeki ikamet adresini gösteren bir belge gereklidir.

Bu belgeler başvuru türüne ve seyahat amacına göre değişiklik gösterebilir. Başvuru sürecinde Polonya konsolosluğunun istediği belgeleri sağlamak önemlidir.

Vize Başvuru Türünüze göre evrak listesi ve detaylı bilgi için formu doldurun.

Detaylı Bilgi Al

Form doldurarak vize başvuru şartları ve gerekli evraklar hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Adventur Vize olarak yardımcı olmak isteriz.